Dodany: 2012-03-20 13:25:39
 

Dotacje unijne a PPP W wielu przypadkach miasto starające się o dotacje unijną nie jest w stanie jej otrzymać do czasu, kiedy nie będzie dysponować wystarczającymi środkami, by móc zainwestować. Dotacje unijne są więc przyznawane dla tych, którzy są w stanie je spożytkować.

 

Dlatego też samorządy coraz częściej starają się o partnera w ramach umowy partnerstwo publiczno-prywatne, gdyż wkład takiego, prywatnego partnera jest często elementem przekonującym i decydującym o przyznaniu środków z dotacji unijnej. Często jednak projekty wykonywane na zasadach umowy jaką jest partnerstwo publiczno-prywatne nie otrzymują dotacji unijnej gdyż wciąż nie są to wiarygodni inwestorzy dla przyznających środki unijne jednostek.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne jest więc często z jednej strony deską ratunku dla inwestycji, z drugiej zaś często przekreśla możliwość otrzymania dotacji unijnej na dany cel. To właśnie często dlatego, że miasto nie otrzymało wcześniej dotacji unijnej – decyduje o tym, że samorząd decyduje się na ogłoszenie o zaproszeniu do umowy jaką jest partnerstwo publiczno-prywatne. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dotacje unijne a PPP
Nick: