Dodany: 2012-03-20 10:41:07
 

Jakie korzyści płyną z PPPPartnerstwo publiczno-prywatne – jak sama nazwa mówi jest rodzajem umowy na zasadach partnerskich, a to oznacza, że każda ze stron umowy może liczyć na dobre warunki umowy i płynące z niej korzyści.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne musi nieść za sobą korzyści dla obu stron – co często jest o tyle trudne, że po kolei każdy partner prywatny się wycofuje, bo samorząd dajmy na to potrzebuje od partnera więcej niż sam może zaoferować w zamian – co jest sytuacja – z perspektywy miasta, samorządu – patową.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne jest więc trudne do uzgodnienia jeśli któraś ze stron nie posiada wymiernych korzyści. Korzyści z umowy jaką jest partnerstwo publiczno-prywatne niemal zawsze opierają się na wspólnych zasadach tradycyjnych dla tego rodzaju umowy – samorząd otrzymuje środki na dany cel, a prywatna firma w zamian atrakcyjną lokalizację pod inną – najczęściej bardzo rozchwytywana choć niedostępną w danym mieście inwestycję jak kino, czy galeria handlowa. Partnerstwo publiczno-prywatne jest więc niemal zawsze ustalane na tych samych – lub bardzo podobnych zasadach kooperacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie korzyści płyną z PPP
Nick: