Dodany: 2012-03-20 10:39:19
 

Jakie kryteria decydują o wyborze projektu w ramach PPPCzęsto w mediach mówi się o umowie jaką jest partnerstwo publiczno-prywatne. Za każdym razem – przy tym pojawia się zapytanie na jakich właściwie zasadach organizowane jest to partnerstwo publiczno-prywatne, to znaczy jakie kryteria decydują o tym, że samorząd właśnie ten rodzaj wsparcia – przy realizacji inwestycji wybiera i wdraża.

 

Odpowiedź jest bardzo prosta – partnerstwo publiczno-prywatne to umowa dla tych samorządów, które maja do zrealizowania ogromne inwestycje, niezwykle ważne dla danego miasta, jednak zwyczajnie małego samorządu, rozwijającego się nie stać na wyłożenie całości środków na tenże cel, a jest w stanie w zamian za pomoc przy realizacji społecznie ważnej inwestycji zaoferować inwestorowi – partnerowi prywatnemu cos równie atrakcyjnego – np. ziemie pod wybrana przez partnera prywatnego inwestycję jak choćby galeria handlowa, na której firma prywatna jest w stanie zarobić krocie.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne uzależnione jest więc przede wszystkim od kryterium jakim jest kwota jaka jest w stanie dołożyć prywatny inwestor..

Nick: