Dodany: 2012-03-20 10:28:21

 

W jaki sposób wybierani są partnerzy w PPP Kiedy dany samorząd – jednostka publiczna szuka partnera prywatnego do realizacji jakiegoś projektu – inwestycji na zasadach na jakich opiera się partnerstwo publiczno-prywatne zobowiązana jest ogłosić przetarg .

 

Przetarg jest swego rodzaju zaproszeniem do składania ofert przez tych, którzy chcieliby potencjalnie wejść w partnerstwo z dana jednostką a konkretnie współtworzyć dany projekt ze względu na ważność dla firmy tegoż projektu. Partnerzy do umowy jaka jest partnerstwo publiczno-prywatne są wybierani na zasadach przyznawania punktów za konkretne spełnione przez firmę warunki jakie liczyć się będą przy organizacji danej inwestycji. To jednak nie wszystko, kiedy firma chce nawiązać partnerstwo publiczno-prywatne z daną jednostką publiczną musi zgłosić na tyle korzystna i zgodną z warunkami przetargu ofertę, by zwyczajnie – jednostce publicznej opłacało się nawiązać współpracę właśnie z tym a nie innym partnerem.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne wymaga więc nie tylko sporych zasobów finansowych firmy, by mogła od początku zadeklarować swój spory wkład w inwestycję, ale partner wybierany jest również pod względem jego mobilności i elastyczności, która przy ogromnych projektach powstających na zasadach jakimi rządzi się partnerstwo publiczno-prywatne jest warunkiem koniecznym i niezbędnym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W jaki sposób wybierani są partnerzy w PPP
Nick: