Dodany: 2012-03-20 10:04:05
 

Jakie ryzyko wiąże się z PPP Kiedy dane miasto ma głowę pełną pomysłów, ale niestety w budżecie brakuje na ten cel środków – dany samorząd musi radzić sobie inaczej. Jak? Po pierwsze musi zacząć szukać partnerów choćby prywatnych – na zasadzie partnerstwo publiczno-prywatne.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne podobnie jak inne umowy niesie ze sporo korzyści, ale i sporo ryzyka, które leży zarówno po jednej stronie umowy jak i po drugiej stronie tejże umowy – czyli drugiego partnera. Partnerstwo publiczno-prywatne jest o tyle ryzykowne , że strona publiczna może pozbyć się na rzecz partnera prywatnego ciekawej, bardzo atrakcyjnej zimie bądź obiektu na rzec współpracy i rozbudowania tegoż obiektu, natomiast ryzyko po stronie prywatnej to przede wszystkim to, że partnera publicznego w pewnym momencie może przestać być stać na kontynuowanie współpracy na wcześniej ustalonych zasadach partnerstwa jakim jest partnerstwo publiczno-prywatne.

 

Jednak jak zgodnie i słusznie twierdzą przedsiębiorcy bez ryzyka nie ma interesów, a więc jeśli jesteśmy biznesmenami musimy ponosić to ryzyko i być świadomi jego istnienia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie ryzyko wiąże się z PPP
Nick: