Dodany: 2012-03-20 09:47:06
 

Czym są zamówienia z wolnej rękiW zapisach zamówin publicznych istnieją często takie, które są dla niektórych oferentów wyjątkowo korzystne. Takimi zapisami są oferty – zamówienia z tak zwanej wolnej ręki. Czym jest takie zamówienie publiczne?

 

Takie zamówienie to nic innego jak zamówienie publiczne stworzone jednak po poprzednich konsultacjach z dana firmą, właśnie pod tę jedną firmę. Najczęściej zamówienia z wolnej ręki dotyczą firm, które mają monopol na rynku, a zamawiający liczy jedynie na ustanowienie specjalnych warunków dla siebie przez firmę, która złoży ofertę jako jedyny podmiot spełniający wymogi zamówienia publicznego.

 

Takie partnerstwo publiczno-prywatne jest o tyle ciekawe i wygodne dla strony prywatnej, że dokumenty może dostarczyć w takim terminie jaki sama ustali – nie są to terminy odgórne – gdyż w ofercie nie ma konkurencji. Zamówienie z wolnej ręki często praktykowane jest np. w momencie umów jaka jest choćby partnerstwo publiczno-prywatne przy dostarczaniu energii do jednostek publicznych. Partnerstwo publiczno-prywatne jest w takiej chwili jedynym wyjściem a zamówienie z wolnej ręki jest tu wręcz wskazane i wygodne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są zamówienia z wolnej ręki
Nick: