Dodany: 2012-03-20 09:44:45

 

Czym jest zapytanie o cenę W licznych zamówieniach publicznych często trudno się połapać, szczególnie trudno ma ten, kto nie ma w tym żadnego doświadczenia. Aby więc podjąć umowę, współpracę na zasadach na jakich opiera się partnerstwo publiczno-prywatne najpierw trzeba odpowiednio złożyć wniosek odpowiadając na zamówienie publiczne, które musi zgadzać się z zapisami prawa.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne jest budowane wtedy, kiedy całość dokumentu będzie odpowiadała zamawiającemu. Żeby tak się stało – zamawiający musi przede wszystkim jasno określić warunki przetargu. Jeśli tak nie jest, każdy – kto bierze udział w przetargu nieograniczonym ma prawo zwrócić się do zamawiającego z pytaniem o choćby cenę – jaką ma zawierać oferta – zarówno maksymalną jak i minimalną.

 

Zapytanie ofertowe o cenę nie należy do złego tonu jak myśli część przedsiębiorców, a jest jedynie dobrze pojętym interesem, który może świadczyć o tym, czy przetarg wygramy, czy też nie – a partnerstwo publiczno-prywatne w jakiejś kwestii odejdzie nam sprzed nosa. Zapytanie o cenę jest zbędne , kiedy w warunkach przetargu – ograniczonego wszystko podane jest jak na dłoni i nie musimy podawać ceny nie mając pojęcia o tym jak zareaguje i wyceni sprawę konkurencja..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest zapytanie o cenę
Nick: