Dodany: 2012-03-20 09:28:58
 

Czym jest specyfikacja istotnych warunków zamówieniaW każdym przetargu czy ogłoszeniu ważny jest regulamin, czyli zasady jakimi kierować się będzie osoba lub firma, czy jednostka, która dokonała zamówienia – przy wybieraniu najkorzystniejszej oferty.

 

Zanim jednak wybierze najkorzystniejszą ofertę – w każdej umowie również w tej jaka jest partnerstwo publiczno-prywatne – obowiązuje zasada konieczności uprzedniego rzetelnego przedstawienia warunków umowy – czyli specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Specyfikacja takich najistotniejszych warunków zamówienia jest opisana dokładnie w przedmiocie zamówienia publicznego, co oznacza, że każdy biorący udział w konkursie – zamówieniu ma prawo zajrzeć w specyfikacje i sprawdzić czego dokładnie i na jakich zasadach oczekuje od wykonawcy zamawiający, który jest autorem przetargu.

 

Dzięki takim dokumentom jak specyfikacja najistotniejszych warunków zamówienia każdy , kto chce przystąpić do przetargu ma pewność, że nie pominie żadnego warunku, a jeśli to zrobi – odpadnie z przetargu. Dlatego też specyfikacja jest nie tylko ułatwieniem dla wykonawcy, ale i zamawiającego, który ma pewność, że oferenci będą szli dokładnie tym tropem o jaki chodzi..

Nick: