Dodany: 2012-03-20 09:22:34
 

Kim jest zamawiający w postępowaniu PPPKażda umowa nazywająca się partnerstwo publiczno-prywatne określa kim jest w tej umowie zamawiający, a kim jest w tym przypadku odpowiadający na zamówienie – czyli wykonawca.

 

Partnerstwo publiczno-prywatne jest o tyle dziwną, inną , oryginalną umową, że wykonawca i zamawiający – granica między nimi zaciera się. Wedle zasad prawnych jednak – rolę zamawiającego w umowie jaką jest partnerstwo publiczno-prywatne przyjmuje samorząd, jednostka publiczna. Wykonawcą więc staje się firma prywatna, która współuczestniczy w tworzeniu inwestycji z ramienia prywatnego.

 

 

Zamawiający czyli jednostka publiczna najpierw ogłasza przetarg na złożenie ofert danego projektu, a następnie wybiera spośród nich tę najatrakcyjniejszą pod względem kryteriów jakie wcześniej zamawiający uznał za priorytetowe. Partnerstwo publiczno-prywatne jako, że jak sama nazwa mówi opiera się na wspólnych – równych relacjach, gdzie ta granica znacząco się zaciera, a zamawiający sam staje się współwykonawcą..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim jest zamawiający w postępowaniu PPP
Nick: